در مورد فیلم، سریال یا هر مطلب دیگه مورد نظر خود را جستجو کنید

بیلی پورتر به ایدز مبتلاست

01 خرداد 1400

بیلی پورتر ، بازیگر سینما ، روز چهارشنبه نشان داد که وی HIV مثبت است. پیرمرد 51 ساله درمورد تشخیص خود در هالیوود ریپورتر صحبت کرد و برای اولین بار داستان شخصی خود را به صورت علنی به اشتراک گذاشت.

پورتر گفت که وی در ژوئن 2007 به اچ آی وی مبتلا شده است. طی 14 سال آینده ، او برنده جوایز امی ، گرمی و تونی شد و اکنون در سریال FX “Pose” بازی می کند ، جایی که وی Pray Tell ، یک شخصیت HIV مثبت را به تصویر می کشد.

درام مربوط به فرهنگ توپ درگ در دهه های 1980 و 1990 از شخصیت های LGBTQ آمریکایی آفریقایی تبار و لاتین در اوج همه گیری ایدز پیروی می کند. 

او گفت که در به تصویر کشیدن شخصیت ، می تواند هر آنچه را که می خواست بگوید “از طریق یک جایگزین”. هیچ کس با “ژست” درگیر نبود که پورتر از زندگی خودش نقاشی می کشد

پورتر به روزنامه نگار لسی رز گفت: “من که طاعون را پشت سر گذاشته بودم ، سوال من همیشه این بود که” چرا از من نجات یافتند؟ چرا زندگی می کنم؟ ” وی گفت: “خوب ، من زندگی می کنم تا بتوانم داستان را تعریف کنم.” “بنابراین وقت آن است که شلوار پسر بزرگم را بپوشم و صحبت کنم.”

پورتر گفت در زمان تشخیص وی ، هر شش ماه “مانند آنچه قرار بود انجام می دهید” آزمایش HIV می کند ، اما وقتی دکتر به او گفت که آزمایش او مثبت است ، هنوز شوکه شد.

پورتر گفت: “برای مدت طولانی ، هر کسی که نیاز به دانستن داشت ، می دانست – به جز مادرم.” “من سعی می کردم زندگی و شغلی داشته باشم و مطمئن نبودم که اگر افراد نادرست بدانند.” وی گفت که اچ آی وی وی روش دیگری است که مردم می توانند علیه او تبعیض قائل شوند.
او از آن زمان تشخیص خود را از دید مردم پنهان نگه داشته است. اما در حین قرنطینه ، هنگامی که با شوهرش آدام اسمیت در لانگ آیلند در بند بود و با کمک درمان متمرکز بر ضربه ، او شروع به تجدید نظر در مورد رازداری کرد – از جمله تعهد خود مبنی بر اینکه به مادرش نمی گوید.
“سپس من در آخرین روز از خواب بیدار شدم [shooting] ژست؛ داشتم در ژورنال سپاس خود می نوشتم و مامانم توی سرم ظاهر شد. او گفت: “بگذارید فقط با او تماس بگیرم.” مادرش می دانست که مشکلی پیش آمده است ، بنابراین “باند کمک را پاره کرد” و به او گفت. 
“او گفت ،” شما 14 سال است که این را حمل می کنید؟ دیگر هرگز این کار را نکن روشن است ، اما اکنون دهه ها گذشته است. و این همه واقعیت است. شرمساری خودم است. ” 
پورتر گفت که او هر سه ماه یکبار به دکتر می رود و از همه زندگی اش سالم ترین فرد است. وی گفت: “بنابراین وقت آن رسیده است که همه اینها را رها کنیم و داستان دیگری را تعریف کنیم.” “دیگر هیچ لکه ای وجود ندارد – بیایید با این کار پایان دهیم. وقت آن است.”
پس از گفتن مادرش در آن روز ، او به بازیگران و خدمه فیلم “Pose” گفت. وی گفت: “حقیقت شفابخشی است. و من امیدوارم که این کار من را آزاد کند.”
برچسب‌ها: