در مورد فیلم، سریال یا هر مطلب دیگه مورد نظر خود را جستجو کنید

برندگان اسکار ۲۰۲۱

26 اردیبهشت 1400

در جریان یک سال گذشته،‌ ویروس COVID-19 و مشکلات ناشی از آن سبب توقف امور مختلفی شده‌اند که خب دنیای سینما نیز از این قائده مستثنا نبوده است. با انتشار ویروس مذکور، توسعه و ساخت بسیاری از پروژه‌ها با تاخیر مواجه شده و برخی نیز به صورت کامل متوقف شدند که این مسئله کاهش نسبی کمیت آثار در سال ۲۰۲۱ را به همراه داشته است.

علاوه‌بر آثار سینمایی، جشنواره‌ها و مراسم‌های مرتبط با این زمینه نیز دست‌خوش تغییرات مختلفی شدند و زمان برگزاری برخی از آنها با تاخیر مواجه شد که بهترین نمونه برای این تغییرات، برگزاری مراسم اسکار ۲۰۲۱ با دو ماه تاخیر نسبت به زمان همیشگی‌اش است. حال، ساعاتی قبل مراسم اسکار ۲۰۲۱ به پایان رسیده است و برندگان بخش‌های مختلف آن مشخص شده‌اند.

لیست کامل برندگان این مراسم به شرح زیر است:

بهترین فیلم

فیلم The Father

فیلم Mank

  • فیلم Nomadland

فیلم Promising Young Woman

فیلم The Trial of the Chicago 7

فیلم  Sound of Metal

فیلم  Judas and the Black Messiah

فیلم Minari

بهترین بازیگر نقش اول زن

وایولا دیویس (Viola Davis) – فیلم Ma Rainey’s Black Bottom

اندرا ری (Andra Day) – فیلم The United States Vs. Billie Holiday

ونسا کربی (Vanessa Kirby) – فیلم Pieces of a Woman

  • فرانسیس مک‌دورماند (Frances McDormand) – فیلم Nomadland

کری مولیگان (Carey Mulligan) – فیلم Promising Young Woman

بهترین بازیگر نقش اول مرد

چادویک بوزمن (Chadwick Bosean) – فیلم Ma Rainey’s Black Bottom

  • آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) – فیلم The Father

گری اولدمن (Gary Oldman) –  فیلم Mank

ریز احمد (Riz Ahmed) –  فیلم Sound of Metal

استیون یان (Steven Yeun) – فیلم Minari

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

گلن کلوز (Glenn Close) – فیلم Hillbilly Elegy

الیویا کلمن (Olivia Colman) – فیلم The Father

آماندا سیفرید (Amanda Seyfried) – فیلم Mank

  • یون یا-جانگ (Youn Yuh-Jung) – فیلم Minari

ماریا باکالووا (Maria Bakalova) – فیلم Borat Subsequent Moviefilm

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

ساشا بارون کوهن (Sacha Baron Cohen) – فیلم The Trial of the Chicago 7

  • دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) ‌- فیلم Judas and the Black Messiah

لزلی آدام جونیور (Leslie Odom Jr) – فیلم One Night in Miami

لیکیث استنفیلد (LaKeith Stanfield) – فیلم Judas and the Black Messiah

پل راچی (Paul Raci) – فیلم Sound of Metal

بهترین کارگردان

امرالد فنل (Emerald Fennell) –  فیلم Promising Young Woman

توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg) – فیلم Another Round

دیوید فینچر (David Fincher) – فیلم Mank

  • کلوئی ژائو (Chloe Zhao) – فیلم Nomadland

لی آیزاک چنگ (Lee Isaac Chung) – فیلم Minari

بهترین طراحی لباس

فیلم Emma

  • فیلم Ma Raynie’s Black Bottom

فیلم    Mank

فیلم  Mulan

فیلم Pinocchio

بهترین انیمیشن

فیلم Wolfwalkers

  • فیلم Soul

فیلم Onward

فیلم Over the Moon

فیلم A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

بهترین انیمیشن کوتاه

فیلم Burrow

فیلم  Genius Loci

  • فیلم If Anything Happens I Love You

فیلم Opera

فیلم   Yes-People

بهترین موسیقی متن اورجینال

فیلم  Da 5 Bloods

فیلم Mank

  • فیلم Soul

فیلم Minari

فیلم News of the World

بهترین طراحی صحنه

فیلم TENET

فیلم The Father

فیلم Ma Rainey’s Black Bottom

  • فیلم Mank

فیلم News of the World

بهترین فیلم‌نامه اورجینال

فیلم  The Trial of the Chicago 7

فیلم Judas and the Black Messiah

  • فیلم Promising Young Woman

فیلم Sound of Metal

فیلم Minari

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

فیلم Nomadland

  • فیلم The Father

فیلم One Night in Miami

فیلم The White Tiger

فیلم Borat Subsequent Moviefilm

بهترین جلوه‌های ویژه

  • فیلم Tenet

فیلم The Midnight Sky

فیلم Mulan

فیلم The one and Only Ivan

فیلم Love and Monsters

بهترین صداگذاری

فیلم Greyhound

فیلم Mank

فیلم News of the World

فیلم Soul

  • فیلم Sound of Metal

بهترین مستند

فیلم Collective

فیلم Crip Camp

فیلم The Mole Agent

  • فیلم My Octopus Teacher

فیلم Time

بهترین مستند کوتاه

  • فیلم Colette

فیلم A Concerto Is a Conversation

فیلم Do Not Split

فیلم Hunger Ward

فیلم A Love Song for Latasha

بهترین فیلم غیرانگلیسی ‌زبان

  • فیلم Another Round

فیلم Better Days

فیلم Collective

فیلم The Man Who Sold His Skin

فیلم Quo Vadis, Aida

بهترین فیلمبرداری

فیلم Judas and the Black Messiah

  • فیلم Mank

فیلم News of the World

فیلم Nomadland

فیلم The Trial of the Chicago 7

بهترین گریم و طراحی مو

فیلم Emma

فیلم Hillbilly Elegy

  • فیلم Ma Rainey’s Black Bottom

فیلم Mank

فیلم Pinocchio

برچسب‌ها: