در مورد فیلم، سریال یا هر مطلب دیگه مورد نظر خود را جستجو کنید

شنای پروانه Butterfly Stroke

17 مهر 1400

نام فیلم:شنای پروانه

کارگردان:محمد کارت

تهیه کننده:رسول صدر عاملی

بازیگران اصلی:جواد عزتی،طناز طباطبایی،مهلقا باقری،امیر آقایی

فیلم بردار:سامان لطفیان

تدوین گر:اسماعیل علیزاده

توزیع کننده:فیلمیران،فیلیمو،نماوا

فروش گیشه:


۳٬۵۴۰٬۶۱۲٬۴۵۰ تومان
داستان فیلم:پروانه (طناز طباطبایی) به گاراژ صافکاری برادرشوهرش حجت (جواد عزتی) می‌رود و از او می‌خواهد تا جلوی همسرش هاشم (امیر اقایی) را بگیرد. هاشم به خاطر فیلمی که از شنای پروانه در استخر در فضای مجازی پخش شده‌است، به همراه نوچه‌هایش برای انتقام‌جویی به استخر رفته و مشغول تخریب آن است. در راه بازگشت از استخر، هاشم پروانه را با ضرباتی می‌کشد.
دادگاه حکم به اعدام هاشم می‌دهد. حجت و پدرش برای رضایت گرفتن نزد پدر پروانه (علی رضا داوود نژاد) می‌روند. پدر پروانه می‌گوید فقط در صورتی رضایت می‌دهد که پخش کننده فیلم پیدا شود. پلیس گفته‌است سیم کارتی که اولین بار فیلم را پخش کرده‌است متعلق به فردی به نام رضا زارع است که اخیراً از کمپ ترک اعتیاد فرار کرده‌است. حجت همراه مصیب ، دوست صمیمی هاشم، به دنبال رضا می‌گردند. ولی دوستان رضا می‌گویند او مرده‌است.
حجت با راهنمایی هاشم، به سراغ افرادی که با هاشم کار می‌کرده‌اند، می‌رود. از جمله اشکان که کارگاه تولید مشروب دارد و شاپور (پامته آ بهرام)که یک قمارخانه را اداره می‌کند. ولی هر دو نفر دست داشتن در قضیه پخش فیلم را رد می‌کنند. روز بعد پلیس تمام افرادی که حجت به سراغ آنها رفته‌است را دستگیر می‌کند. نوچه‌های آن‌ها حجت را مسئول گزارش آن‌ها به پلیس می‌دانند و به خانه او حمله می‌کنند. حجت به همراه شوهرخواهرش محمد افرادی در محل که سابقه آدم‌فروشی داشته‌اند را می‌رباید و تحت فشار قرار می‌دهد. اکبر کنتی (بهروز پناهنده)، یکی از ربوده‌شدگان اعتراف می‌کند گزارش کار او بوده‌است که به دستور زنی که ادعا می‌کرده‌است که همسر صیغه‌ای حجت است، انجام داده‌است. حجت زن (آبان عسگری) را با یک تصادف ساختگی به گاراژ خودش می‌کشاند و تحت فشار قرار می‌دهد. زن اعتراف می‌کند فیلم گرفتن از پروانه و اجیر کردن اکبر را با تهدید مصیب انجام داده‌است.
حجت مصیب را می‌رباید. مصیب به همه چیز با انگیزه انتقام‌جویی از هاشم اعتراف می‌کند و می‌گوید چند سال قبل هاشم چند نفر را اجیر کرده‌است که مصیب را بربایند و به او تجاوز کنند. او همچنین می‌گوید دستگیر شدن حجت به جرم قاچاق و به دنبال آن سقط جنین و نازا شدن افسانه (مه‌لقا باقری)، همسر حجت، هم زیر سر هاشم و مصیب بوده‌است. همچنین می‌گوید حجت چند بار هم ناخواسته بار شیشه برای آنها قاچاق کرده‌است.
حجت مقداری پول از مصیب می‌گیرد تا او را آزاد کند. سه کیلو و نیم شیشه (مقداری که حکم آن اعدام است) تهیه می‌کند و آن را در خانه مصیب جاسازی می‌کند و پلیس مصیب را دستگیر می‌کند. در آخرین صحنه فیلم حجت به خانواده‌اش می‌گوید هنوز نتوانسته‌است پخش کننده فیلم را پیدا کند.